První ročník akce Sparťanská pětka vrcholil v odpoledním programu pokračováním autogramiády extraligového A-týmu a zejména hlavním závodem na pět kilometrů, který startoval přímo na ploše Tipsport areny. Zúčastnilo se jej 432 sportovních nadšenců včetně hráčů, realizačního týmu a mládežníků klubu. Celkem se vybralo 50 tisíc korun, které putují na konto sparťanských sledge hokejistů. Vítězem hlavního závodu se stal Petr Havelka s časem 17 minut a 45 vteřin. Fotogalerii ze závodu najdete na webu hcsparta.cz a na oficiálním Facebooku klubu.

Trasa: Závod odstartoval přímo v centru Tipsport areny, odkud se běžci dostali do areálu Výstaviště Praha, kde kolem Veletržního paláce proběhli do Stromovky. Po velkém okruhu ve Stromovce se poté vracetli zpět k Tipsport areně. Cíl závodu byl opět na hrací ploše. Délka závodu byla 5 km.

sponzori